Każde pomieszczenie jest inne

Każde pomieszczenie jest inne – zarówno, jeśli chodzi o kształt, jak i oświetlenie, widok za oknem, przeznaczenie a także osobowość mieszkających i przebywających w nim osób. Dlatego każde wnętrze wymaga osobnego traktowania w fazie wykończenia wnętrz Warszawa. Jednymi z ciekawszych, ale i nieraz wdzięczniejszych wnętrz pod tym względem są pokoje na poddaszu. Pokój na poddaszu posiada pewne szczególne cechy, które czynią go niezwykle przytulnym pomieszczeniem, ale równocześnie powodują stosowanie osobnych rozwiązań architektonicznych.

Oczywiście, poddasze nierozłącznie wiąże się ze skosami. Skosy mogą utrudniać wieszanie na ścianach ozdób i obrazków, ale jednocześnie same z siebie stanowią pewną ozdobę i mają potencjał, który warto wykorzystać. „Krzywe ściany” nie ułatwiają także ustawiania mebli, dlatego projekt ich rozkładu powinien być szczególnie dobrze przemyślany.

Dzięki specyficznemu klimatowi oraz ograniczonej ilości miejsca pokoje na poddaszu często adaptowane są na pokoje dla dzieci; wielu z nas w dzieciństwie pewnie marzyło o posiadaniu własnego „trójkątnego” lub „trapezowatego” kąta na najwyższym piętrze domu. Skosy wiążą się jednak również z innym wyzwaniem – chodzi o oświetlenie i nagrzewanie pokoju przez okna. Okna dachowe mają to do siebie, że zapewniają bardzo dobre oświetlenie, które czasami – szczególnie w upalne letnie dni bądź w momencie, gdy chcemy się zdrzemnąć w ciągu dnia – okazuje się być nawet zbyt dobre. Rozwiązaniem są rolety oraz montowane zewnętrznie markizy.